KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15111023
nr 1511 1023
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Signerad, blandteknik, daterad -33,58x69 cm, yttermått inklusive ram: 74x86 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
måndag 12 december 2022
kl 19:46:47
- Klassiska
12 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin